fizjoterapeuta__logo__-_dla_studentów-_PDF-page-002.jpg

FIZJOTERAPEUTA

Miejsce pracy: Francja, region Burgundia-Franche-Comté, departament Górna Saona

OPIS PLACÓWKI:

• Ośrodek działa przy szpitalu w całkowicie nowym budynku i specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów neurologicznych oraz pacjentów z chorobami układu ruchu.
  • Placówka może przyjąć do 98 pacjentów, dodatkowo dysponuje 10 miejscami na pobyt dzienny.
  • Do dyspozycji personelu są pomieszczenia o powierzchni w sumie 1990 m² oraz nowoczesne wyposażenie uwzględniające salę gimnastyczną, basen oraz sprzęt do balneoterapii .
  • Od 2008 roku ośrodek jako jeden z nielicznych we Francji posiada nowoczesny sprzęt do bezinwazyjnej i bezbolesnej analizy chodu (AQM).

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

• Rehabilitacja pacjentów neurologicznych (tetraplegie, paraplegie, choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego), traumatologicznych (pacjenci po wypadkach komunikacyjnych, po urazach sportowych) oraz pacjentów po amputacjach kończyn dolnych.
  • W ramach pobytu stałego głównie przyjmowani są pacjenci po udarach, z artrozami, z endoprotezami stawu kolanowego, po urazach czaszkowo- mózgowych.
  • W ramach pobytu dziennego prowadzona jest rehabilitacja osób z urazami stawów i ścięgien (kolana i barku), po amputacjach.
  • Średni wiek pacjentów wynosi 59 lat.
  • Praca na pełen etat (35 godzin tygodniowo)
  • Ośrodek poszukuje dwóch fizjoterapeutów, możliwość zatrudnienia pary lub dwójki znajomych.

WYMAGANIA:

• wykształcenie kierunkowe: licencjat lub magister fizjoterapii, min. 1200 godzin praktyk odbytych podczas studiów lub doświadczenie zawodowe,
  • chęć podjęcia pracy za granicą na okres minimum 10 miesięcy (możliwe podzielenie zatrudnienia na 2 krótsze okresy)
  • umiejętność pracy w zespole,
  • samodzielność i odpowiedzialność,
  • życzliwe podejście w kontakcie z pacjentem,